طراحی سایت رایگان | آیا طراحی سایت رایگان حقیقت دارد؟!

طراحی سایت رایگان | آیا طراحی سایت رایگان حقیقت دارد؟!

سه شنبه 30 فروردین 1401

همه ما تجربه خرید‌های هیجانی و اعتمادهای لحظه‌ای به برخی تیترها و آگهی‌ها را داریم! بسیاری از مواقع برای کیفی به ارزش 200 هزار تومان، در تخفیف 50% حدود 250 هزار تومان پرداخت کرده‌ایم. تکنیک‌های گول زدن در کسب و کارهای مختلف به عنوان ترفندی برای جذب مشتری آموزش داده می‌شود. همین موضوع انگیزه‌ای برای تبلیغات عجیب ساخت سایت رایگان است! اما چطور ممکن است شرکت طراحی سایت حرفه‌ای، چنین خدمات پیچیده، مهم و پربازده‌ای را به‌صورت رایگان ارائه کند؟

در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه طراحی سایت رایگان بپردازیم و اطلاعاتی در خصوص واقعیت‌های این موضوع را ارائه کنیم.

اگر شما هم جذب چنین تیترهایی می‌شوید و قصد دارید برای کسب و کارتان یک سایت رایگان داشته باشید، تا پایان همراه ما باشید.

آیا طراحی سایت رایگان فریب است؟

یک ادعای عجیب که این روزها به شدت در گوگل جایگاه ویژه‌ای کسب کرده است، ساخت سایت رایگان است! همه ما برای کسب درآمد محدودیت‌هایی داریم، همین موضوع موجب می‌شود تا پیوسته به دنبال تخفیف، خدمات ارزان و حتی رایگان باشیم! اما بهتر است بدانید که طراحی سایت رایگان چندان منطقی نیست. همه کسب و کارها برای رشد و پیشرفت تلاش می‌کنند تا همگام با تکنولوژی در فضای وب حضور پیدا کنند. فروش بیشتر یا برندسازی قوی‌تر از جمله اهدافی است که موجب می‌شود، طراحی سایت تا این اندازه برای کسب و کارها ضروری باشد. حالا به نظرتان چطور ممکن است، چنین کار پرسود و منفعتی، رایگان برای شما انجام شود؟

پس با صراحت می‌توان ادعا کرد که چنین جمله‌ای صحت ندارد! هیچ سایت رایگانی درکار نیست و هیچ شرکتی در راه رضای خدا طراحی سایت نمی‌کند. از این رو، باید آگاهانه‌تر با این تیترها مواجه شوید تا مورد سواستفاده قرار نگیرید. این موضوعی بدیهی است که طراحی سایت با این همه پیچیدگی و جزییات، نمی‌تواند رایگان باشد.

سایت رایگان یا ارزان، مسئله این است!

ترفندی که بعضی افراد برای کشاندن مخاطب هدف به سایت‌شان استفاده می‌کنند، استفاده از تیتر رایگان و توصیف خدمات ارزان است. در این وب سایت‌ها اشاره می‌شود که سایت مدنظر شما، هزینه بسیار بالایی دارد و ما قادر هستیم با هزینه کم، این سایت را اجرا کنیم! حتی چنین تبلیغاتی نیز قابل اعتماد نیست؛ زیرا طراحی سایت بسیار پیچیده است و چندین مرحله مهم دارد؛ برای انجام هر کدام از این مراحل، افراد متخصص نیاز است. مثلا طراحی سایت در تیم لاگ، احتیاج به تخصص‌های مختلفی مثل طراحی گرافیک، طراحی رابط کاربری، کدنویس و برنامه نویس سایت و متخصص سئو به همراه تیم تامین محتوا دارد.

حضور چنین افراد متخصصی در یک مجموعه، بدون هزینه نیست. قطعا برای جمع کردن این افراد متخصص در یک شرکت، نیاز به صرف هزینه‌های نسبتا زیادی است. منطق حکم می‌کند که این هزینه‌ها، با تدوین تعرفه طراحی سایت و ارائه خدمات، از مشتری دریافت شود. به همین دلیل نمی‌توان در خصوص محتوای طراحی سایت رایگان یا طراحی سایت ارزان خوش بین بود؛ چرا که هیچ ارزانی بی‌علت و هیچ گرانی بی‌حکمت نیست. پس سعی کنید آگاهانه‌تر در مواجهه با چنین محتواهایی اقدام کنید.

واقعیت طراحی سایت رایگان و ارزان چیست؟

بهتر است در کنار هم تمامی ابعاد ماجرا را بررسی کنیم. واقعیت طراحی سایت ارزان چیست؟ چطور می‌توان سایتی ارزان طراحی و اجرا کرد؟ آیا هزینه طراحی واقعا رایگان است؟ آیا هاست و دامین رایگان ارائه می‌شود؟ در ادامه به پاسخ این سوالات می‌پردازیم و روش‌های رایج در ادعای ارائه خدمات طراحی سایت رایگان را بررسی می‌کنیم:

1- ساخت سایت رایگان با پلتفرم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس

ساخت سایت رایگان با وردپرس

 

یکی از رایج‌ترین ادعاهایی که در این حوزه مطرح می‌شود، طراحی سایت رایگان با وردپرس، جوملا و پلتفرم‌های این‌چنینی است. وردپرس، به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای رایگان شناخته می‌شود. در همه جای دنیا اگر بخواهید بر روی هاست‌تان وردپرس نصب کنید، هیچ هزینه‌ای بابت آن، از شما دریافت نمی‌شود. به همین دلیل، در تبلیغات از طراحی سایت وردپرس به عنوان طراحی سایت رایگان یاد می‌کنند. واقعیت ماجرا باز هم متفاوت است؛

شما باید هزینه هاست و دامین را پرداخت و وردپرس را نصب کنید. اما بعد از نصب آن، هیچ سایت کاربردی مشاهده نمی‌کنید. در این زمان باید از قالب‌ها و افزونه‌های رایگان یا پولی استفاده کنید تا وب سایتی شبیه به سایت‌های رایج داشته باشید!

اگر در همین شرایط، به هر دلیلی سایتتان دچار مشکل شود، نیازمند مراجعه به فرد متخصصی در حوزه برنامه نویسی و کار با این پلتفرم‌ها هستید که باز هم هزینه نسبتا زیادی برایتان خواهد داشت؛ چرا که قرارداد پشتیبانی وجود ندارد؛ اما در نهایت، با صرف تمام این هزینه‌ها، شما یک سایت نصفه و نیمه با دنیایی از اشکالات دارید که اصلا شخصی سازی نشده است.

پس می‌توان گفت که باز هم ادعای رایگان بودن ساخت سایت با وردپرس، جوملا و هر سیستم مدیریت محتوای دیگری، دروغی بیش نبوده است.

2- ساخت سایت رایگان با سایت سازها

سامانه‌هایی وجود دارند که با همراه داشتن تیمی تخصصی، اقدام به طراحی و پیاده سازی سایت ساز می‌کنند. شما می‌توانید به کمک سایت ساز یا فروشگاه ساز، برای کسب و کارتان سایت راه اندازی کنید. اما شخصی سازی خدماتی که در سایت سازها ارائه می‌شود، چندان امکان‌پذیر نیست. از سوی دیگر، بهتر است بدانید که تنها وب سایت‌هایی خدماتی به عنوان سایت ساز رایگان ارائه می‌کنند که نحوه همکاری آن‌ها در چارچوب خاصی قرار می‌گیرد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  • سایت سازهایی که برای طراحی سایت هزینه اشتراک دریافت می‌کنند و هیچ رایگان بودنی درکار نیست! فقط هزینه آن‌ها نسبت به طراحی سایت کم‌تر است.
  • سایت سازهایی که هزینه خدمات پایه آن رایگان است و برای استفاده از هر گونه خدمات و امکانات بیشتر، باید هزینه‌ای مجزا پرداخت کنید.
  • برخی سایت سازها نیز، از فروش‌تان درصد می‌گیرند. این سایت سازها به راحتی خدمات یک فروشگاه آنلاین را در اختیارتان قرار می‌دهند و میزان فروش‌تان را بررسی می‌کنند تا درصد ذکر شده در قرارداد را از مجموع دریافتی‌های‌تان کسر کنند.

معمولا حالت چهارمی وجود ندارد و نحوه کارکرد تمام سایت سازها به همین شکل است. شما باید به کیفیت ارائه خدمات در این سایت سازها توجه کنید.

آیا طراحی سایت ارزان قابل اعتماد است؟

اگر بخواهیم صادقانه در خصوص ساخت سایت ارزان صحبت کنی، باید بگوئیم که هیچ ارزانی بی دلیل نیست! پروسه طراحی سایت که توسط تیم‌های تخصصی و حرفه‌ای مانند گروه طراحی سایت لاگ انجام می‌شود، بسیار پیچیده، حساس و طولانی است. زمانی که از عده‌ای متخصص در این حوزه گرفته می‌شود، بسیار زیاد است.

هزینه‌ای که این افراد صرف تحصیل و کسب تخصص در این حوزه‌ها کرده‌اند، کم نیست؛ پس چطور می‌شود خدماتی تا این اندازه مهم را ارزان و خارج از عرف ارائه کرد؟ قطعا یک جای کار ایرادی دارد که از چشم شما پوشیده است. در ادامه به بررسی دقیق این موضوع می‌پردازیم.

اشکالات یک سایت ارزان قیمت چیست؟

اطلاع از ایرادات احتمالی وب سایت‌های ارزان قیمت، موجب می‌شود تا هوشیارانه در خصوص عقد قرارداد با چنین شرکت‌هایی اقدام کنید:

1.   هاست ضعیف: یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های یک وب سایت، هاست یا فضای میزبانی وب آن است. هاست فضایی است که محتوای سایت‌تان بر روی آن قرار می‌گیرد و کاربر با مراجعه به سایت‌تان، موجب بارگذاری فایل‌‌های هاست می‌شود. سرعت ارائه خدمات به کاربر، امنیت هاست و موارد این‌چنینی، برای یک هاست اهمیت زیادی دارد. معمولا در سایت‌های ارزان، از هاست‌های رایگان و بی‌کیفیت استفاده می‌شود. همین موضوع موجب کاهش سرعت لود سایت، کاهش رتبه سایت در گوگل و اختلال در لود سایت می‌شود.

2.   خدمات محدود: زمانی که کسب و کارتان را آنلاین می‌کنید، قطعا نیازمند ارائه خدمات خاص به مشتریان و مخاطبان‌تان هستید. گسترش و اعمال تغییرات در سایت، امری بدیهی است که به آن احتیاج خواهید داشت؛ اما در شرکت‌هایی که خدمات ساخت سایت ارزان انجام می‌شود، ارائه خدمات بسیار محدود است و فقط ابتدایی‌ترین نیازهای شما را پاسخ می‌دهد. هر گونه اعمال تغییرات و گسترده‌تر کردن آن، با مشکل جدی مواجه می‌شود و احتمالا باید مجدد در این زمینه هزینه کنید و سایت‌تان را از ابتدا طراحی و پیاده سازی کنید.

3.   پشتیبانی ضعیف: کسب و کارهای اینترنتی، نیاز جدی به خدمات پشتیبانی دارند. زمانی که سایت با مشکل مواجه می‌شود، شما به عنوان صاحب سایت، باید فورا برای حل مشکل اقدام کنید تا مشتری و مخاطبان‌تان، با سایت خراب مواجه نشوند. کافی است چند بار کاربر با صفحه "سایت دچار مشکل شده است" مواجه شود تا اعتماد خود را از دست بدهد. برای برطرف کردن مشکلات این‌چنینی، باید از تیم پشتیبانی شرکت طراحی سایت کمک بگیرید. اگر خدمات پشتیبانی به درستی ارائه نشود، قطعا دچار مشکلات بسیار جدی خواهید شد. خوشبختانه، خدمات پشتیبانی که در شرکت لاگ ارائه می‌شود، بالاترین سطح کیفیت را دارد.

4.   امنیت پایین: وب سایت فضایی است که کاربران شما، در آن احساس راحتی می‌کنند و اطلاعات مهمی را ثبت می‌کنند. اطلاعات کاربری، آدرس و شماره تماس سطحی‌ترین اطلاعاتی است که از کاربران در سایت ثبت می‌شود. اگر امنیت سایت به خوبی تامین نشود، ریسک هک شدن سایت و آسیب به اطلاعات وجود دارد. پس یادتان باشد اعتماد به چنین شرکت‌هایی، ریسک بروز مشکلات جدی را برایتان خواهد داشت. خدمات ارائه شده توسط تیم حرفه‌ای طراحی سایت لاگ، تحت هیچ شرایطی شما را دچار مشکل نخواهد کرد. امنیت در سایت‌های طراحی شده توسط شرکت لاگ، به خوبی تامین می‌شود.

 

اگر سوالی درباره طراحی سایت دارید و یا به مشاوره نیاز دارید، با شماره 09177570753 ما در ارتباط باشید!

سفارش طراحی سایت

0 نظر

نظری ثبت نشده است

نظر جدید
(پاسخ به X حذف)