چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟ (معیارهای انتخاب)

چگونه بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنیم؟ (معیارهای انتخاب)

دوشنبه 13 دی 1400

 

این روزها همه اطلاعات کافی در خصوص ضرورت طراحی سایت و حضور در دنیای وب را دارند. اکثر افراد تلاش می‌کنند تا پرقدرت و حرفه‌ای در این فضا حضور پیدا کنند. اولین و مهم‌ترین نکته برای حضور در دنیای وب، ایجاد پایگاهی امن و کافی است. وب سایت، همان پایگاهی است که باید توسط بهترین شرکت طراحی سایت، طراحی و پیاده سازی شود. برای این کار باید از طراح حرفه‌ ای وب سایت کمک بگیرید تا ریزه‌کاری‌های لازم در این حوزه را به خوبی درنظر داشته باشد. هزینه طراحی سایت برای یک بار پرداخت می‌شود، اما کارایی آن تا سال‌های بعد، باقی می‌ماند. پس طبیعی است که برای طراحی یک سایت خوب، نیاز به مشاوره با بهترین شرکت طراحی سایت است.

اگر شما نیز قصد دارید مهم ترین ویژگی های بهترین شرکت طراحی سایت را بشناسید و جزئیات حرفه‌ای از رفتار طراح حرفه ای وب سایت را بدانید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

عواقب همکاری با شرکت‌های غیرحرفه‌ای طراحی سایت!

معمولا در ابتدای کار همه چیز به بهترین شکل توضیح داده می‌شود و موافقت با اکثر راه‌کارها و درخواست‌ها انجام می‌گردد. اما مشکل از جایی آغاز می‌شود که سایت در تاریخ مقرر تحویل داده نمی‌شود. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که وعده تحویل سایت به دلایل و بهانه‌های مختلف دچار تاخیر می‌شود. بعد از هفته‌ها تاخیر، سایت تحویل داده می‌شود. مدت زمان تست و بررسی سایت محدود است، تا شروع به بررسی سایت کنید این مدت زمان تمام شده است اما ایرادات بسیار زیادی را کشف کرده‌اید. چاره چیست؟

در این زمان احتمالا برای پشتیبانی باید در صف انتظار بمانید و برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات و تغییرات احتمالی، هزینه‌های زیادی پرداخت کنید.

در نهایت، بعد از گذشت یک سال از شروع به کار سایت، با صورتحساب‌های بلند بالایی جهت تمدید هاست و دامین و هزینه پشتیبانی مواجه می‌شوید. هزینه‌هایی بیش از اندازه‌های استاندارد که اصلا در ذهن شما نمی‌گنجد! این نتیجه سپردن طراحی و پیاده سازی سایت، به یک شرکت غیرحرفه‌ای، بدون تحقیق کافی است. در واقع، بعد از یک سال احتمالا به این نتیجه می‌رسید که فاتحه هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید را بخوانید و برای طراحی سایت به دنبال بهترین شرکت طراحی سایت بگردید.

چرا باید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کرد؟

سایت، یکی از بخش‌های استراتژیک و مهم هر کسب و کار محسوب می‌شود. شاید در گذشته، سایت تنها برای ارائه اطلاعات ساده و روتین یک کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ اما این روزها سایت فضایی است که می‌توانید از طریق آن ارتباط بهتری با مشتری و مخاطب برقرار کنید. سایت بهترین محل برای برقراری ارتباط و ایجاد حس مطلوب در مشتری است که منجر به خدمات دهی بهتر خواهد شد. ارائه اطلاعات به روز، موقعیت‌های خاص و کمپین‌های حرفه‌ای برای فروش بهتر و خدمات مطلوب‌تر، همه و همه در سایت اتفاق می‌افتد.

زمانی که در ابتدای شروع کار، از طراح حرفه ای وب سایت کمک بگیرید، تمام نیازهای فعلی و نیازهای آینده‌ نزدیکتان پیش‌بینی می‌شود. با این اقدام شما همه امکانات موردنیازتان را، در یک سایت با انسجام و حرفه‌ای مشاهده می‌کنید و یک بار برای مدت زمان طولانی، در این حوزه هزینه می‌کنید.

خدمات پشتیبانی حرفه‌ای که توسط بهترین شرکت طراحی سایت ارائه می‌شود، امکانات لازم برای توسعه اندک بعد از پیاده سازی را فراهم می‌کند. این خدمات موجب می‌شود تا در تمام ساعات شبانه روز، اگر به مشکلی برخوردید، خدمات پشتیبانی در کنار شما تلاش کند تا آن مشکل رفع گردد. هرچند خدمات پشتیبانی سطوح مختلفی دارد، اما تعیین آن در زمان عقد قرارداد، موجب می‌شود تا بهترین تجربه همکاری را داشته باشید.

چطور باید بهترین شرکت طراحی سایت را پیدا کرد؟

چطور باید بهترین شرکت طراحی سایت را پیدا کرد؟
 

قطعا باتوجه به توضیحاتی که در خصوص عواقب انتخاب اشتباه و بدون تحقیق یک شرکت طراحی سایت و سئو ارائه شد، شما نیز به دنبال راه‌کارهایی جهت یافتن بهترین طراح حرفه ای وب سایت هستید.

برای پیدا کردن یک شرکت حرفه‌ای، متخصص و متعهد در زمینه طراحی و پیاده سازی سایت، باید حتما در خصوص معیارهای انتخاب اطلاعاتی داشته باشید. این معیارها به شما ابزاری برای اندازه گیری کیفیت ارائه می‌کند که با توجه به آن‌ها می‌توانید هر شرکت در این زمینه را، مورد ارزیابی قرار دهید.

در ادامه، به بررسی این معیارها می‌پردازیم:

 

1- تعرفه خدمات مشخص و روشن

یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های انتخاب بهترین شرکت طراح سایت، بررسی تعرفه خدمات آن شرکت است. در واقع، زمانی که شرکت طراحی سایت، ساده و روشن برای شما مشخص می‌کند که هزینه استفاده از خدمات موردنیازتان چقدر است، شما می‌توانید به راحتی برای پرداخت آن تصمیم گیری کنید.

زمانی که این هزینه‌ها حدودی و بدون تعیین سقف هزینه عنوان می‌شود و در قرارداد نیز، مبلغ قطعی ذکر نمی‌گردد، باید به شرکت و خدمات دهی آن شک کنید! چرا که طراح حرفه ای وب سایت باید به ارائه هزینه خدمات اشاره کند.

 

2- تعهد پشتیبانی 24 ساعته

وب سایت شما بخش مهمی از سرمایه شما را جذب می‌کند، پس طبیعی است که برای سود دهی بهتر و بازخورد مطلوب، نیازمند کارایی بالای سایت باشید.

تعهد پشتیبانی 24 ساعته، موجب می‌شود تا هر زمان سایت‌تان دچار مشکل شود، تیم پشتیبانی به بهترین شکل ممکن برای برطرف کردن ایرادات سایت اقدام کند.

معمولا این پشتیبانی به صورت آنلاین از طریق تیکت و همچنین، پاسخگویی تماس تلفنی است. هرچند سطح تعهدات پشتیبانی که در قراردادتان درج می‌گردد، تعیین کننده میزان خدماتی است که واحد پشتیبانی موظف به ارائه است.

 

3- مشتریان راضی و ماندگار

یکی از نشانه‌های مهمی که می‌توانید از طریق آن بهترین شرکت طراحی سایت را کشف کنید، داشتن مشتریان راضی است.

معمولا یک طراح حرفه ای وب سایت، زمانی می‌تواند بهترین سطح از فعالیت را ارائه کند که مشتری رضایت کافی داشته باشد.

معمولا مشتریان راضی ماندگار هستند و حاضر به پذیرش ریسک انتخاب شرکت دیگری برای ادامه کار یا خلق یک سایت جدید نمی‌باشند.

همکاری طولانی مدت و مشتریانی که رضایت کافی از عملکرد یک شرکت داشته باشند، یکی از پارامترهای مهمی است که موجب انتخاب و تصمیم گیری آسان برای شروع همکاری می‌شود.

 

4- هاست پرسرعت و باکیفیت

اگر بخواهید با یک شرکت حرفه‌ای طراحی سایت در شیراز یا هر شهر دیگری، کار را آغاز کنید، قطعا باید در مرحله ابتدای کار، هاست و دامین تهیه کنید.

هاست فضای میزبانی است که در اختیار وب سایت شما قرار می‌گیرد تا اطلاعات بر روی آن قرار گیرند تا در زمان لزوم کاربر از آن‌ها استفاده کند. در واقع، هاست، فضایی است که تمام سرمایه‌گذاری شما بر روی آن قرار می‌گیرد و اطلاعات مشتریان نیز، در همین فضا ذخیره سازی می‌شود. پس فضای هاست یکی از استراتژیک‌ترین و مهم‌ترین بخش‌هایی است که با آن درگیر هستید.

از سوی دیگر، کیفیت هاست می‌تواند تعیین کننده سرعت لود سایت و دسترسی آسان به سایت باشد. پیشنهاد یا خرید یک هاست مناسب از شرکت‌های باکیفیت و حرفه‌ای در این زمینه، نشان دهنده تجربه و تخصص تیم طراحی است؛. چرا که تمام مشکلات بعدی سایت، مثل کندی، کاهش رتبه سئو و قطعی‌های مداوم، به هاست مربوط می‌شود. پس طبیعی است که انتخاب هوشمندانه سایت می‌تواند از تمام این موارد پیشگیری کند.

 

5- تکنولوژی و زبان برنامه نویسی

در دنیای وب، هر روز تغییرات جدیدی ایجاد می‌شود و تکنولوژی‌های نو، به کمک طراحان سایت می‌آیند. افزایش سرعت دسترسی، کد نویسی بهینه و بهبود عملکرد سایت، حاصل استفاده از همین تکنولوژی‌ها است.

برای انتخاب یک طراحی حرفه ای وب سایت، باید از به‌روز بودن تکنولوژی‌های مورد استفاده در پروسه طراحی و پیاده سازی سایت آگاه شوید.

یادتان باشد که این تکنولوژی‌ها تعیین کننده کیفیت طراحی و پیاده سازی سایت شما است. تصور کنید یک ماشین مربوط به سال 2020 تهیه کرده‌اید، قطعا مقایسه آن در مقابل یک ماشین هم‌برند تولیدشده در سال 2022، نشان می‌دهد که چقدر تفاوت مابین آن‌ها وجود دارد.

ماشین محصول سال 2022 مصرف سوخت بهینه‌ای دارد، سرعت بالاتری ارائه می‌کند، امنیت بهتری دارد و مشکلات موجود در مدل 2020 در آن برطرف شده است.

بدیهی است که 5 سال بعد، میزان مشکلات ماشین مدل 2022 کم‌تر از مدل 2020 آن خواهد بود. این دقیقا رویدادی است که با تکنولوژی‌های مورد استفاده در طراحی سایت تجربه می‌کنید. هرچه طراح حرفه ای وب سایت از سیستم قدیمی‌تری استفاده کند، ریسک بروز مشکلات بعدی و همچنین، عدم همخوانی تکنولوژی‌های سایت در سال‌های آینده بیشتر می‌شود.

 

6- مسئولین پاسخگو

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین شرکت طراحی سایت، دارا بودن پرسنل مسئول و پاسخگو است. برای درک این موضوع، در زمان مراجعه جهت مشاوره اولیه باید کلیه رفتار پرسنل را زیرنظر داشته باشید.

در تماس‌های تلفنی توجه کنید و زمان پروسه اداری و به نتیجه رسیدن هر موضوع را مورد توجه قرار دهید. یادتان باشد که این جزییات تعیین کننده میزان مسئولیت پذیری و انسجام پرسنل هستند. زمانی که رسیدن هر نامه و درخواست به نتیجه، مدتی طولانی زمان می‌برد و هر پیگیری تلفنی مجدد از سر خط مشکل پیگیری می‌شود، باید بدانید که پرسنل چندان متخصص و پاسخگو نیستند. شما باید در چنین شرایطی تصمیم نهایی را بگیرید و از ادامه فعالیت چشم پوشی کنید.

 

7- طراحی اختصاصی و ویژه

زمانی که نمونه کارهای سایت‌های مختلف که توسط یک شرکت ارائه شده‌اند را بررسی می‌کنید، باید به این نکته توجه کنید که طراحی سایت‌ها اختصاصی است یا خیر! اگر در قراردادتان طراحی یک سایت اختصاصی ذکر شود، پرسنل طراح موظف به ارائه خدماتی ویژه و اختصاصی در کدنویسی و طراحی ظاهری و تنظیماتی سایت هستند.

متاسفانه، بسیاری از شرکت‌های غیرتخصصی، با دارا بودن یک پلت فرم آماده برای تمامی کسب و کارها اقدام به پیاده سازی سایت می‌کنند. معمولا در این سایت‌ها تنها لوگوها و رنگ آمیزی صفحات متفاوت است. پس سعی کنید در زمان مشاوره از این موضوع اطلاعات کافی کسب کنید بهتر است بدانید، هزینه طراحی و پیاده سازی اختصاصی سایت، بیشتر از طراحی غیراختصاصی آن است.

طراحی اختصاصی سایت

 

8- شفافیت قرارداد

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه طراحی و پیاده سازی سایت، در زمان عقد قرارداد به طور شفاف موارد را عنوان نمی‌کنند. برای مثال، هیچ اطلاعاتی در زمینه هزینه تمدید پشتیبانی در سال‌های بعد ارائه نمی‌کنند؛ یا هیچ اطلاعاتی در زمینه هزینه‌های گسترش سایت و درصد افزایش آن در سال‌های بعدی ارائه نمی‌شود. چنین سبک رفتاری قطعا نشان دهنده وجود بهترین شرکت طراح سایت نیست و با مشاهده چنین نشانه‌هایی باید به ماهیت عملکرد کلی شرکت طراح پی ببرید.

خلاصه مطلب

طراحی و پیاده سازی سایت، یکی از مراحل مهم در کسب و کارهای امروزی محسوب می‌شود. عملکرد عالی در کنار رفتار فوق العاده مطلوب در پشتیبانی می‌تواند تمامی انتظارات شما را پاسخگو باشد. پس اگر به دنبال طراحی سایت هستید، سعی کنید بهترین شرکت در این زمینه را کشف کنید.

 

سوالات متداول

آیا امنیت سایت بر عهده شرکت طراح است؟

یکی از تعهدات شرکت طراحی و پیاده سازی سایت، ارائه خدمات جهت فراهم کردن امنیت اطلاعات در سایت است. معمولا در زمان طراحی و پیاده سازی سایت، باید تمامی سطوح امنیتی برای سایت پیش‌بینی شود.

اصولا امنیت در سطوح اولیه مربوط به طراحی و پیاده سازی سایت است و فراهم کردن امنیت سایت به طور ویژه، یکی از موارد قابل ذکر در قرارداد است. حتما در این زمینه پیش از شروع طراحی، اطلاعات کسب کنید. به یاد داشته باشید که تامین امنیت صد در صد، حتی در وب سایت‌های جهانی و بزرگ نیز امکان پذیر نیست و همیشه هکرها موفق به کشف راه نفوذ می‌شوند.

آیا هزینه طراحی سایت تعیین کننده کیفیت آن است؟

افراد متخصصی که در یک شرکت فعالیت می‌کنند، قطعا حقوق و دستمزد بالایی دارند. انجام کار توسط این افراد نیز، شامل هزینه نسبتا زیادی برای درخواست کننده خواهد بود. اما بهتر است بدانید که معیار هزینه به طور جدی نمی‌تواند تعیین کننده کیفیت و خروجی مطلوب از طراحی و پیاده سازی سایت باشد.

شما باید جزییات را، به دقت بررسی کنید و سپس، هزینه نهایی را، به عنوان یکی از پارامترهای ذکر شده در کنار سایر موارد تعیین نمایید. اما به یاد داشته باشید که هزینه بالا نشانه سایت خوب و هزینه پایین نشانه سایت بی کیفیت نیست! بررسی سایر پارامترها در هر دو شرایط، ضروری است.

آیا تامین محتوا بر عهده شرکت طراحی کننده سایت است؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تامین محتوا نیز برعهده شرکت طراح حرفه ای وب سایت است. اما بهتر است بدانید که ارائه خدمات تامین محتوا، به تنهایی یکی از‌ کارهای تخصصی است که در شرکت‌های متخصص در این حوزه ارائه می‌شود.  اگر مایل به استفاده از چنین خدماتی باشید، باید در زمینه سئو و تامین محتوا با شرکت موردنظر قرارداد تنظیم کنید و خدمات موردنظرتان را دریافت کنید.

 

سفارش طراحی سایت

0 نظر

نظری ثبت نشده است

نظر جدید
(پاسخ به X حذف)