طراحی سایت هتل و اقامتگاه

طراحی سایت هتل و اقامتگاه

سه شنبه 26 مهر 1401

اگر صاحب هتل یا اقامتگاه باشید، قطعا شاهد رشد و پیشرفت کسب و کارهای مشابه در سال‌های اخیر بوده‌اید. افزایش تعداد وب سایت‌هایی که برای هتل‌ها و اقامتگاه‌ها طراحی شده‌اند، شرایط را برای مشاهده اتاق‌ها، امکانات، نظرات و رزرو بی دردسر فراهم کرده است. حتی در دور افتاده‌ترین اقامتگاه‌ها نیز شانس دیده شدن فراهم شده است! همین مزایا موجب شده است تا درخواست برای طراحی سایت هتل بیش از پیش زیاد شود. طراحی سایت اقامتگاه، ویلا و هتل به شدت رایج است و مزایای متعددی دارد. در واقع، پرداخت هزینه طراحی سایت ویلا، هتل یا هر اقامتگاه دیگری، نوعی سرمایه گذاری برای ورود به بازارهای جدید و کسب تجربیات تازه است.

اگر شما نیز مشتاق طراحی سایت هتل، طراحی سایت ویلا و اقامتگاه هستید، تا پایان همراه ما باشید تا چگونگی طراحی سایت رزرو اقامتگاه، ویلا و هتل را بررسی کنیم.

چرا باید دست به کار طراحی سایت شوید!

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در خصوص آن بدانید، علت و انگیزه ابتدایی برای شروع کار است. برای یافتن بهترین راه حل، می‌توانید چند سوال مهم از خودتان بپرسید.

آیا علاقه‌مند به مشتریان بیشتر هستم؟

آیا برندسازی اقامتگاه و هتل من برایم اهمیت دارد؟

آیا خواهان معرفی و دیده شدن اقامتگاه به افراد جدیدی هستم؟

آیا مسافرانی از سراسر ایران یا حتی جهان پذیرا هستم؟

آیا درآمد بیشتر و گسترش کسب و کار برای من اهمیت دارد؟

اگر پاسخ‌تان به یک یا چند سوال بالا مثبت باشد، قطعا نیاز دارید تا برای طراحی سایت هتل، اقامتگاه یا ویلا اقدام کنید. در شرایط کنونی اصلا تفاوتی ندارد که شما صاحب یک ویلا با چند اتاق هستید یا بنایی تاریخی را تبدیل به مهمانسرا و اقامتگاه کرده‌اید! در این شرایط اقامتگاه‌های بوم گردی، هتل‌ها، ویلاها و حتی محیط‌هایی که امکان کمپ را فراهم می‌کنند، شانس تبلیغات و دیده شدن دارند. به همین دلیل، اقدام جهت طراحی سایت رزرو اقامتگاه، به شدت رایج شده است.

همه تلاش می‌کنند تا سهولت دسترسی را فراهم کنند، خودشان را معرفی کنند، وسوسه در ذهن مشتری ایجاد کنند و مسافر جدید پذیرا باشند! این تمام اتفاقی است که در حال وقوع است. اقدام برای طراحی سایت رزرو هتل از قدیم رایج بود، اما طراحی سایت ویلا و اقامتگاه بسیار جدید است.

مزایای طراحی سایت هتل و اقامتگاه

همیشه برای اقدام در یک راستا، نیاز داریم تا مزایای آن را درک کنیم. اطلاع از مزایای طراحی سایت هتل و اقامتگاه به شما انگیزه کافی برای شروع ارائه می‌کند. پس همین حالا نسبت به بررسی شرایط و امکانات اقدام کنید و با دقت مزایایی که در ادامه جمع آوری شده است را بخوانید.

 • با داشتن یک سایت می‌توانید اطلاعات گردشگری محیط اطرافتان را نشر دهید و مخاطبانی در جستجوی همین حوالی پیدا کنید.
 • داشتن وب سایت به شما اجازه می‌دهد تا گالری عکس از اقامتگاه، محیط خارجی، داخلی و جاذبه‌های گردشگری اطراف این مکان ارائه کنید.
 • نشان دادن جزییات و امکانات موجود در هتل، ویلا یا اقامتگاه به کمک وب سایت فراهم می‌شود.
 • داشتن وب سایت، نوعی اعتبار و ارزش افزوده برای کسب و کار شما فراهم می‌کند.
 • فرصت تبلیغات هدفمند برای وب سایت و شناساندن اقامتگاه فراهم می‌شود.
 • شما به راحتی با صرف هزینه‌های کم می‌توانید تبلیغات هوشمندانه انجام دهید.
 • به کمک وب سایت، تمام فرآیند رزرواسیون به صورت منظم انجام می‌شود.
 • ارائه قوانین و اطلاعات در وب سایت کمک می‌کند تا مسافران به درستی انتخاب کنند.
 • سامانه رزرواسیون در وب سایت، اطمینان خاطری در ذهن مسافر ایجاد می‌کند که با افرادی به روز و فضایی استاندارد مواجه هستند.
 • قرار دادن فضایی برای تبادل نظر در سایت موجب می‌شود تا مشتریان با اطمینان دست به انتخاب بزنند.
 • با امکان رزرو مستقیم، واسطه‌های مختلف را حذف می‌کنید و امکاناتی مناسب با قیمتی بی واسطه ارائه می‌نمایید که قطعا موجب رضایت مشتری خواهد شد.
 • شرایط برای معرفی اقامتگاه شما به سایرین توسط مسافران قبلی فراهم است.
 • شرایط استفاده از امکانات اپلیکیشن‌های جانبی و سایت‌های بزرگی مثل گوگل، گوگل مپ و... برای‌تان فراهم می‌شود.

امکاناتی که در طراحی سایت هتل و اقامتگاه تجربه می‌کنید!

زمانی که پروژه طراحی سایت رزرو ویلا، اقامتگاه و هتل رقم می‌خورد، درک امکاناتی که می‌توان برای سایت درنظر گرفت، اهمیت بالایی دارد. کارفرما باید دید صحیحی نسبت به این امکانات داشته باشد و مزایای هر کدام را درک کند. طراحی سایت مطابق با نیاز کارفرما و درک عمیق از ضرورت هر کدام از آن‌ها در طراحی سایت رزرو اقامتگاه و ویلا انجام می‌شود.

1- سامانه رزرواسیون اقامتگاه

یکی از امکانات مهم در حوزه وب سایت‌های مرتبط با اجازه اقامتگاه، هتل و ویلا، رزرواسیون است. با افزایش استفاده از امکانات وب سایت‌ها، اکثر افراد مایل به انجام رزرو پیش از حضورشان در محل اقامتگاه و هتل هستند؛ چرا که با خیال آسوده به مقصد مشخصی سفر می‌کنند. در این میان استفاده از خدمات سامانه رزرواسیون موجب می‌شود تا مسافر به خوبی از امکانات فضایی که قصد اجاره دارد، مطمئن شده و سپس، اقدام به رزرو نمایند. در این سامانه مشخصات اتاق‌ها یا لوکیشن‌های قابل اجازه درج می‌شود، مدت زمان رزرو تعیین می‌شود و هزینه نهایی براساس شب‌های مدنظر مشخص می‌گردد. به این ترتیب، فرد برای رزرو مطابق با قوانین وب سایت عمل می‌کند. یا کل مبلغ یا بخشی از آن دریافت می‌شود و رزرو نهایی می‌گردد. به این ترتیب، کارفرما نیز با خیالی آسوده منتظر مهمانان اقامتگاه می‌ماند.
طراحی سایت رزو هتل و اقامتگاه

 

- معرفی اتاق‌ها و امکانات

زمانی که کاربر وارد سایت هتل، ویلا یا اقامتگاه می‌شود، علاقه‌مند به مشاهده تمام جزییات، امکانات، ویژگی‌ها و حتی کاستی‌ها است. به این ترتیب، طراحی سایت هتل و اقامتگاه باید دارای بخشی مجزا برای معرفی تمام اتاق‌ها باشد.

ویژگی هر کدام در این بخش ذکر می‌شود و توضیحاتی در خصوص طبقه، چشم‌انداز، تعداد اتاق خواب، لوازم و امکانات داخلی، امکانات کلی هتل یا اقامتگاه و تمام این جزییات درج می‌گردد. ضرورت وجود تصاویر مرتبط با هر لوکیشن به همراه ویدئو نیز وجود دارد. به همین دلیل، در طراحی سایت رزرو ویلا، اقامتگاه یا هتل، ضروری است تا خودتان را جای مشتری قرار دهید و سپس، اطلاعات را بررسی کنید. همه چیز باید به گونه‌ای باشد که انگار شما نماینده فردی هستید که قرار است در این فضا حضور داشته باشد، پس جزییات و کلیات را بیان کنید.

3- ارائه امکانات و هزینه‌ها

زمانی که همه چیز شفاف باشد، مخاطب به بهترین شکل برای حضور در محیط اقدام می‌کند. صداقت در ارائه اطلاعات اهمیت زیادی دارد. شما باید تمامی امکانات قابل ارائه را در یک فضای مشخص تعیین کنید. مثلا امکانات تفریحی مثل تاب، قایق، هلی کوپتر، پاراگلایدر، ماشین ATV و هر چیز دیگری باید در یک بخش مشخص معرفی شده و ضمن ارائه قیمت، قابل رزرو باشد.

4- اختصاص بخش درج نظرات

چیزی که موجب شد وب سایت دیجی کالا تبدیل به غول امروزی شود، درج نظرات و مقایسه اجناس بود! شما باید بخش نظرات را در اختیار کاربر قرار دهید و در طراحی سایت اقامتگاه به آن توجه کنید.

این بخش باید با صداقت و شفافیت فعالیت کند تا موجب جلب رضایت مشتریان، جلب اطمینان و اعتماد آن‌ها شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود تا هوشمندانه تصمیم بگیرید و این بخش را در طراحی لحاظ کنید.

5- امکانات لازم در پنل مشتری

زمانی که دست به طراحی سایت رزرو اقامتگاه می‌زنید، باید نیازهای مشتری را بررسی نمایید. اطلاع از نیازهای مشتری و درک دغدغه‌های او به شما شانس دیده شدن می‌دهد. طراحی سایت هتل و اقامتگاه باید امکاناتی مثل پنل کاربری داشته باشد. تعیین قوانین کنسلی بدون نیاز به تماس تلفنی، امکان حذف رزرو و رزرو محل جدید همگی باید در پنل مشتری تعریف شده باشد. به این ترتیب یک کسب و کار حرفه‌ای و مدرن خواهید داشت. طراحی سایت رزرو هتل و اقامتگاه یا ویلا، باید پیش‌بینی نیاز مشتری را کرده باشد.

 

6- درج مپ و راه‌های دسترسی

بسیاری از هتل‌ها، ویلاها یا اقامتگاه‌ها در دل جنگل یا روستاهایی قرار دارند که دسترسی به آن‌ها بدون نقشه امکان پذیر نیست. یکی از امکاناتی که باید در طراحی سایت رزرو ویلا و اقامتگاه به آن توجه کنید، درج مپ یا نقشه است. به این ترتیب، می‌توانید لوکیشن دقیق را درج کنید تا مسافران به راحتی از طریق آن مسیریابی کنند. این امکانات در پکیج طراحی وب سایت شما پیش‌بینی می‌شود تا همه چیز با حرفه‌ای‌ترین حالت ممکن پیش رود.

7- تور مجازی

در طراحی سایت هتل یا اقامتگاه‌های بین المللی، گزینه‌ای به نام تور مجازی وجود دارد. از طریق تور مجازی می‌توانید به سراسر هتل یا اقامتگاه سفر مجازی داشته باشید و جزییات آن را مشاهده کنید، زوم کنید و در فضاهای مختلف بررسی‌تان را انجام دهید. تور مجازی به عنوان یک گزینه موفق و حرفه‌ای مدنظر قرار می‌گیرد؛ چرا که مسافر با خیال آسوده می‌تواند اتاق مدنظر را رزرو کند، گویی قبلا در آن حضور داشته است.

هزینه طراحی سایت هتل و اقامتگاه

هزنیه طراحی سایت ویلا، اقامتگاه و هتل با توجه به امکانات مدنظر کارفرما اعلام می‌گردد. در واقع، شما باید حتما اطلاعاتی در زمینه نیازهای‌تان داشته باشید تا کارشناسان طراحی سایت لاگ امکان برآورد هزینه نهایی را داشته باشند. معمولا هزینه طراحی سایت اقامتگاه، هتل و ویلا متناسب با امکانات مورد درخواست مشخص می‌شود. به یاد داشته باشید، کیفیت خدمات، سرعت هاست و موارد این‌چنینی در هزینه نهایی اثرگذار است.


 

سفارش طراحی سایت

0 نظر

نظری ثبت نشده است

نظر جدید
(پاسخ به X حذف)