معرفی بهترین پادکست ها در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار

معرفی بهترین پادکست ها در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار

پنج شنبه 26 مرداد 1402

در دنیای پر از اطلاعات و محتوا، پادکست‌ها به عنوان یکی از ابزارهای مؤثر برای یادگیری و آگاهی‌بخشی در موضوعات مختلف به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند. در حوزه کسب و کار نیز، پادکست‌ها به عنوان یک منبع ارزشمند و آموزشی برای کارآفرینان، مدیران و علاقمندان به جهان کسب و کار، مطرح هستند. از مصاحبه با افراد با تجربیات موفق تا تحلیل‌های عمیق در زمینه راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار، پادکست‌های ایرانی توانسته‌اند در این حوزه با ارائه محتواهای تازه و کاربردی، به توسعه اطلاعات در دنیای تجارت پرداخته و برای مخاطبان خود فرصتی منحصربه‌فرد برای یادگیری و به‌روزرسانی اطلاعات در این حوزه را فراهم می‌کنند.

اینجاست که بهترین پادکست ها در زمینه فروش، بازاریابی و کسب و کار به عنوان منابعی که به ارتقاء دانش و دیدگاه افراد علاقمند به دنیای کسب و کار کمک می‌کنند، به چشم می‌خورند.

همراه گروه طراحی سایت لاگ باشید تا با چند مورد از بهترین پادکست‌های حوزه کسب و کار آشنا شویم!

پادکست 10 صبح
پادکست 10 صبح

"10صبح"، یکی از مشهورترین و برترین پادکست‌ها در حوزه کسب و کار است که ابتدا در سال 1396 به فعالیت پرداخته و از آن زمان، به یکی از پرشنونده‌ترین پادکست‌های کارآفرینی و کسب و کار به زبان فارسی تبدیل شده است.

این پادکست توسط میثم زرگرپور و امید اخوان میزبانی می‌شود. در هر قسمت از این پادکست، میزبانان با مدیران عامل و بنیان‌گذاران شرکت‌های بزرگ نظیر اسنپ، علی بابا، دیجی‌کالا، ازکی، پیاده و غیره، مصاحبه کرده و تجربیات بسیار ارزشمندی را برای شنوندگان به اشتراک می‌گذارند.

در حال حاضر، پادکست "10 صبح" بیش از 163 قسمت منتشر کرده است و به طور میانگین، هر قسمت از این پادکست کسب و کاری حدود 19 هزار بار گوش داده شده است.

این پادکست در تمامی اپ های پادگیر مانند کست باکس، اسپاتیفای، اپل پادکست و گوگل پادکست قابل دسترس می‌باشد.

پادکست طبقه 16
پادکست طبقه 16

"طبقه 16" یکی از بهترین پادکست‌های کسب و کار است که توسط سهیل علوی، هم‌بنیان‌گذار Tribe و مدیرعامل استارتاپ ریحون، ساخته شده است. در هر قسمت از این پادکست، سهیل علوی با یکی از مدیران استارتاپ‌های موفق ایرانی مصاحبه کرده و تجربیات آن‌ها از مسیر پیشرفت خود را به اشتراک می‌گذارند.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره مسیر تبدیل استارتاپ‌های ایرانی به شرکت‌های بزرگ هستید، پادکست "طبقه 16" را به هیچ وجه از دست ندهید. این پادکست را می‌توانید در اپلیکیشن‌های Castbox  و Podcast Addict پیدا کنید.

پادکست رادیو کارنکن
رادیو کارنکن

در پادکست "کارنکن"، به مصاحبه با افرادی پرداخته می‌شود که زندگی‌شان از طریق شغل به جریان افتاده است و با کسب و کارشان زندگی می‌کنند. در این مکالمات، تجربیات افرادی که همواره به شغل علاقمند بوده‌اند و در این مسیر، تجربیات زیادی کسب کرده‌اند، مورد بررسی قرار می‌گیرد. میزبان این پادکست، امین آرامش هست و در هر اپیزود، با اشخاص موفق در حوزه کسب و کار، گفتگو دارد. پادکست رادیو کارنکن را می‌توانید از طریق اپل پادکست و کسب باکس شنید.

پادکست کارکسب
پادکست کارکسب

حدود دو سال پیش، پادکست "کارکسب" آغاز به فعالیت کرد و از آن زمان، به دنبال دو موضوع اصلی زیر بوده است:

1- مورد اول به بررسی چالش‌هایی می‌پردازد که کسب و کارهای ایرانی با آن‌ها روبرو هستند؛ از جمله استراتژی کسب و کار و مدیریت زنجیره تأمین.

2- در موضوع دوم، عواملی که تأثیر مستقیم بر عملکرد کسب و کارها دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ به عنوان مثال نرم‌افزارهای ERP .

در پادکست "کارکسب"، با کارشناسان و متخصصان حوزه کسب و کار مصاحبه صورت می‌گیرد تا مفاهیم مختلف را برای مخاطبان توضیح داده و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. این پادکست، تنها به مصاحبه‌ها محدود نمی‌شود؛ در برخی از قسمت‌ها به تجزیه و تحلیل مقاله‌های کاربردی در حوزه کسب و کار نیز پرداخته می‌شود. جالب است که برخی از قسمت‌های پادکست در ارتباط با مقالات کسب و کار نیز صحبت می‌شود. برای دنبال کردن پادکست "کارکسب"، می‌توانید از تمامی اپلیکیشن‌های پادکست مانند کست باکس و اپل پادکست استفاده نمایید.

قاف پادکست
پادکست قاف

پادکست "قاف"، به عنوان یکی از پادکست‌های کاربردی در حوزه مدیریت کسب و کار، به بررسی موضوعات متعددی می‌پردازد که برای صاحبان کسب و کار بسیار ارزشمند است. این پادکست که فعالیت خود را از سال 1397 آغاز کرده است، تلاش دارد تا نکات اساسی را که هر کسب و کاری باید به آن‌ها آگاه باشد و هدف‌های خود را به دیگران منتقل کند، تشریح نماید.

موضوعات متعددی در "قاف" مورد بررسی قرار می‌گیرند که عبارتند از علم مدیریت، راه‌اندازی فروشگاه آنلاین، تیم‌سازی، تدوین طرح کسب و کار، انتخاب استراتژی، فنون متقاعدسازی، انتخاب نام تجاری و مهارت‌های رهبری. این پادکست با پوشش این مباحث می‌تواند به صاحبان کسب و کارها در دستیابی به موفقیت، کمک بسیاری نماید.

پادکست مدیر ممتاز
پادکست مدیر ممتاز

پادکست "مدیر ممتاز"، یکی از نام‌آشناترین پادکست‌های حوزه کسب و کار است که بسیاری از علاقه‌مندان به این زمینه با اسم آن آشنایی دارند. ناصر غائم‌زاده، بنیان‌گذار استارتاپ "nivo" و سابقه مدیریت در کسب و کار "فینوا"، به‌عنوان سازنده این پادکست فعالیت دارد و در عین حال، به‌عنوان مشاور در حوزه توسعه کسب و کار نیز فعالیت دارد.

در این پادکست، مراحل مختلف تبدیل از کارآفرین به مدیر و رهبری موفق باشد، به تفصیل تشریح می‌شود. هر قسمت از این پادکست به یکی از مفاهیم مهم در حوزه استارتاپی می‌پردازد، مانند ارزیابی ایده، متد Lean Startup، مفهوم MVP و موارد مشابه.

پادکست فوربو
پادکست فوربو

پادکست "فارسی فوربو" یا "Furbo" یکی از پادکست‌های مرتبط با دنیای کسب و کار آنلاین می‌باشد. این پادکست به موضوعات مرتبط با کسب و کارهای اینترنتی مثل دیجیتال مارکتینگ و بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) پرداخته است. وب‌سایت "فوربو" در واقع یک پلتفرم آموزشی در زمینه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای آنلاین است که از تیرماه سال 1397 فعالیت خود را آغاز کرده و اولین قسمت از پادکست مرتبط با آن نیز در آبان همان سال منتشر شده است. در هر بخش از این پادکست آموزشی، مباحث مختلفی از اصول دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی کسب و کارهای آنلاین به تفصیل مورد بحث و تبیین قرار می‌گیرند.

سفارش طراحی سایت

0 نظر

نظری ثبت نشده است

نظر جدید
(پاسخ به X حذف)