طراحی سایت طلا و جواهر

طراحی سایت طلا و جواهر

دوشنبه 2 اسفند 1400

تغییر فضای کسب و کار در سال‌های گذشته موجب شده است تا نحوه عملکرد کسب و کارها تغییرات جدی داشته باشد. در گذشته داشتن یک مغازه، ویترین و مشتری برای فروش کافی بود؛ اما این روزها، نحوه فروش محصولات و ارائه خدمات به مشتریان تغییر اساسی داشته است. دگرگونی رویکرد کسب و کارها از سنتی به مدرن، موجب شده است تا پیشرفت جذابی ایجاد شود. استفاده روزمره افراد از اینترنت، دلیل خوبی شده است تا فضای وب بهترین مکان برای کسب و کار باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود تا حتی اگر در حوزه‌هایی مانند طلا و جواهر نیز فعالیت می‌کنید، از طراحی سایت طلا و جواهر غافل نشوید.

در ادامه قصد داریم ضرورت طراحی سایت طلا فروشی  را بررسی کنیم و نحوه فعالیت در این حوزه را مورد ارزیابی قرار دهیم.

اگر شما نیز به این حوزه علاقه‌مند هستید، تا پایان همراه ما باشید.

چرا فعالان حوزه طلا و جواهر باید وب سایت داشته باشند؟

ابتدا بهتر است بدانید که ضرورت داشتن سایت چیست و چه عاملی موجب می‌شود تا برای داشتن یک وب سایت تلاش کنید. شاید بدون اطلاع از این مزایا، احساس کنید وقت، زمان و هزینه‌ای را هدر می‌دهید؛ چرا که می‌توانید در همان مغازه قدیمی با مشتریان دائمی کسب درآمد کنید؛ اما واقعیت ماجرا فراتر از این است.

وب سایت، فضایی را فراهم می‌کند که در آن می‌توانید بدون ضرورت حضور در یک مکان خاص، اجناس‌تان را ارائه کنید. داشتن وب سایت، محدودیت‌های جغرافیایی را ازبین می‌برد. از سوی دیگر، می‌توانید اطلاعات هر محصول را به طور دقیق وارد کنید و شرایطی فراهم کنید که خریدار احساس خرید حضوری داشته باشد؛ با چنین اقدامی می‌توانید فروش بیشتری را تجربه کنید.

خارج شدن از محدودیت‌های جغرافیایی، به شما اجازه می‌دهد تا وسعت فعالیت‌تان را گسترش دهید. به جای فروش طلا در یک محله خاص، فروشنده طلا در کل ایران باشید. به این ترتیب، مشتریانی از کل ایران و حتی خارج از ایران خواهید داشت. پتانسیل بالای وب سایت، موجب می‌شود تا بتوانید با ایده‌های نو و خاص، مشتریان بیشتری را جذب کنید. ایده‌هایی مثل سورپرایز عزیزان داخل ایران توسط دوستان و آشنایانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند، یکی از همین ایده‌های ناب است که می‌توانید از طریق آن، به دلار و یورو کسب درآمد کنید.

مزایای طراحی سایت طلا و جواهر چیست؟

 • دسترسی به مشتریان بیشتر.
 • امکان پیاده سازی ایده‌های خلاقانه فروش.
 • امکان گزارش گیری لحظه‌ای از موجودی اجناس.
 • امکان جمع آوری اطلاعات مشتریان و تشکیل باشگاه مشتریان.
 • امکان قیمت گذاری طبق فرمول و بدون دردسر.
 • امکان بازاریابی با روش‌های نوین و خاص.
 • کاهش هزینه‌های فروشگاه حضوری و نیروی انسانی.

این موارد همگی از مزایای فوق‌العاده‌ای است که می‌توانید با طراحی سایت طلا فروشی تجربه کنید.

مزایای طراحی سایت طلا و جواهر

 

چگونه می‌توان سایت طلا و جواهر داشت؟

حتما انگیزه زیادی به دست آورده‌اید و می‌خواهید بهترین سایت فروشگاهی را داشته باشید. به این منظور، باید حتما روندی را در پیش بگیرید. از طریق این روند می‌توانید تصمیم گیری مطلوبی در هر مرحله از کارتان داشته باشید و همه چیز را طبق اصول جلو ببرید.

1- نیاز سنجی اولیه برای ایجاد وب سایت

شما باید پیش از طراحی سایت فروشگاهی در شیراز یا تهران، به دنبال نیازسنجی اولیه باشید. باید تمام فرآیندی که در کسب و کار سنتی انجام می‌دادید را یادداشت کنید. مطابق با همان فرآیند، نیازهای مهم‌تان را بنویسید. مشخص کنید چه انتظاراتی از وب سایت‌تان دارید و باید چه امکاناتی در آن پیش‌بینی شود. نیازسنجی اولیه مهم‌ترین مرحله پیش از طراحی سایت طلا فروشی محسوب می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود تا در فرصت مناسبی و با همراهی یک شرکت طراحی سایت معتبر و کاربلد، اقدام به این کار کنید.

2- مشاوره با طراح سایت

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید انجام دهید، پیدا کردن یک شرکت حرفه‌ای در طراحی و پیاده سازی وب سایت است. شما باید با تحقیق و بررسی نحوه عملکرد شرکت‌های فعال در این حوزه، بهترین شرکت را برای این کار انتخاب کنید.

برگزاری جلسه مشاوره جهت طراحی سایت طلا و جواهر، به شما این امکان را می‌دهد تا در فرصت مناسب اقدام به ارائه نیازهای اولیه کنید. در این راستا، تمام نیازهایی که در مرحله اول شناسایی کردید را مطرح کنید. سعی کنید تمام جزییات و انتظارات مدنظرتان را بنویسید. با این اقدام می‌توانید تمام آن‌چه احتیاج دارید را شناسایی کنید. این مرحله، به طراح سایت اجازه می‌دهید تا برآورد هزینه اولیه را انجام دهد؛ چرا که مشخص شدن انتظاراتتان، تعیین می‌کند که برای سایت چه امکاناتی احتیاج دارید.

3- عقد قرارداد با شرکت طراحی سایت

بستن یک قرارداد خوب برای طراحی سایت طلا فروشی، به شما کمک می‌کند تا برای پرداخت هزینه‌ها آماده باشید و نحوه به‌دست آوردن وب سایت را مشخص کنید. در واقع، در این قرارداد مشخص می‌شود که

 • سایت چه زمانی طراحی می‌گردد؟
 • با چه زبان برنامه نویسی یا پلتفرمی طراحی انجام می‌شود؟
 • ارائه طرح اولیه سایت چه زمانی است؟
 • ظاهر سایت چگونه خواهد بود؟
 • امکانات مدنظرتان چه چیزهایی است؟
 • هزینه پیاده سازی وب سایت درخواستی چقدر است؟
 • نحوه پرداخت هزینه سایت چگونه است؟
 • امکانات پشتیبانی تا چه مدت و با چه هزینه‌ای ارائه می‌شود؟
 • پروسه تامین محتوای سایت چگونه است؟

پاسخ تمام این سوالات در قرارداد وجود دارد. پس سعی کنید آگاهانه قرارداد ببندید و تمامی بخش‌های مدنظرتان را پیش‌بینی کنید. یادتان باشد جریمه دیرکرد در تحویل سایت نیز، بخش مهمی است که باید به آن بپردازید.

4- ارائه اطلاعات اولیه سایتان از طرف مالکین طلافروشی

هر زمان بخواهید طراحی سایت در شیراز یا هر شهر دیگری را عملی کنید، باید حتما نسبت به ارائه اطلاعات اولیه اقدام کنید. دسته بندی محصولات‌تان را مشخص کنید، نحوه چیدمان مدنظرتان را پیشنهاد دهید، لوگو و رنگ سازمانی‌تان را ارائه کنید و هر چیزی که طراح، برای داشتن یک طرح اولیه به آن احتیاج دارد را جمع آوری و ارسال کنید. یادتان باشد هر گونه تاخیر در ارسال اطلاعات، موجب می‌شود تا طراحی وب سایت طلا فروشی شما با تاخیر مواجه شود. این مدل تاخیر، شامل جریمه دیرکرد نخواهد شد.

تولید محتوای ارزشمند برای فروشگاه آنلاین طلا

- بازبینی و بررسی نسخه اولیه سایت جواهر

معمولا در بازبینی اولیه، برخی از مشکلات سایت مشخص می‌شود. از سوی دیگر، بعضی نیازهای پیش‌بینی نشده نیز خودنمایی می‌کنند که باید برای فراهم کردن آن‌ها مذاکره کنید. اگر با تیم متخصصی مثل شرکت لاگ همکاری داشته باشید، احتمالا به دلیل سابقه درخشان در طراحی و پیاده سازی وب سایت‌های فروشگاهی در حوزه طلا و جواهر، چندان به مشکلی برنخواهید خورد؛ چرا که در همان جلسات مشاوره اولیه و نیازسنجی، موارد پیشبینی نشده از طرف شما را بررسی می‌کنند.

6- تاکید بر روی سئوی سایت جواهرات و محتوای آن

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه طراحی و پیاده سازی سایت، هیچ چارچوب مشخص و تعیین شده‌ای برای حفظ کیفیت سئو در بدنه اصلی سایت ندارند. به همین دلیل، آینده این وب سایت‌ها به دلیل مشکلات کد نویسی دچار مشکل است. شما باید آگاه باشید که سئو وب سایت، موجب می‌شود تا تلاش‌های شما در بخش سئوی محتوا نیز نتیجه خوبی داشته باشد. از سوی دیگر، داشتن یک سایت حرفه‌ای، مستلزم داشتن یک بدنه مناسب و استاندارد است. زمانی که در طراحی و پیاده سازی سایت، کدنویسی بهینه انجام می‌شود، اصول حرفه‌ای و ابتدایی سئو سایت رعایت می‌گردد و طراحی به خوبی پیش می‌رود، می‌توانید به شکل طبیعی و اورگانیک رشد کنید و نتایج خوبی در گوگل کسب کرده و از رقبا پیشی بگیرید.

7- طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرای سایت طلا و جواهر

یکی از موارد بسیار مهم برای گوگل، طراحی سایت ریسپانسیو است. در این روند طراحی، سایت مطابق با دیوایسی (موبایل، تبلت، کامپیوتر و...) که استفاده می‌شود، بهترین چیدمان و سایز را نمایش می‌دهد.

طراحی سایت ریسپانسیو موجب می‌شود تا کاربران فعال در تبلت و موبایل نیز، دسترسی آسانی به اطلاعات سایت داشته باشند. چیدمان صحیح برای هر صفحه نمایش در تلفن همراه و تبلت، متفاوت است. به همین دلیل، طراحی قالب وب سایت، باید ضمن بهینه بودن، ریسپانسیو نیز باشد. گوگل به شکل جدی نسبت به بررسی این مدل سایت‌ها حساس است و برای وب سایت هایی که Mobile Friendly نیستند، ارزشی قائل نیست.

طراحی ریسپانسیو یا واکنشگرای سایت طلا و جواهر

 

8- وارد کردن محصولات طلافروشی آنلاین

زمانی که کار طراحی و پیاده سازی سایت به اتمام می‌رسد، نوبت به وارد کردن اطلاعات و محتواسازی است. شما باید به‌وسیله استاندارد مشخصی، عکاسی و تصویربرداری از طلا و جواهرات‌تان را آغاز کنید. به این ترتیب، می‌توانید محتوای فروشگاه آنلاین طلا و جواهرتان را تامین کنید.

یادتان باشد، در یک کالای لوکس با اهمیت مثل طلا، وزن بسیار اهمیت دارد. پس تمام کالاها را با وزن دقیقشان ذکر کنید. ارائه امکاناتی مثل تغییر وزن برای طلاسازی‌ها نیز، ایده خوبی است. از سوی دیگر، باید ابعاد و اندازه دقیق هر طلا یا جواهر را در مشخصات ذکر کنید. برای درک بهتر خریدار، باید آن را بر روی دست، گردن و گوش عکاسی کنید تا دید دقیق و واقعی در خریدار ایجاد شود. حتما نوع سنگ‌های بکار رفته در جواهرات را بنویسید، اگر نیاز بود شناسنامه و مشخصات استاندارد آن را ضمیمه کنید. یادتان باشد شما باید نماینده مشتری باشید و از دید کنجکاو و پرسش‌گر مشتری، امکانات و محصول را شرح دهید.

9- تولید محتوای ارزشمند برای فروشگاه آنلاین طلا

رمز پیشرفت و بهبود رتبه در گوگل، تولید محتوای ارزشمند است. گوگل زمانی شما را به افراد دیگر نمایش می‌دهد که اصول سئو در سایت و محتواسازی رعایت شده باشد. اگر بتوانید در حوزه طلا و جواهر، آگاهی، آموزش و اطلاعاتی در اختیار کاربر قرار دهید، می‌توانید به مرور در ذهن کاربر بمانید.

برندسازی از طریق محتوا یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. بازاریابی محتوا نیز، بخش دیگری است که با کمک محتواسازی خلاقانه می‌توانید آن را جلو ببرید.

یادتان باشد که پیدا کردن کلمات کلیدی هدف و ترند، می‌تواند به شما کمک بزرگی کند. یافتن این اطلاعات، بسیار تخصصی است و باید از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. خوشبختانه، امکانات تولید محتوای حرفه‌ای از طریق تیم تخصصی لاگ انجام می‌شود.

10- فعالیت در شبکه‌های اجتماعی در حوزه طلا و جواهر

استفاده از شبکه‌های اجتماعی، راه بسیار خوبی برای ایجاد جایگاه در ذهن مخاطب است. شما می‌توانید به راحتی از طریق شبکه‌های اجتماعی در ذهن مخاطب جا باز کنید و هر روز خودتان را یادآوری کنید. وفادارسازی مشتریان، ایجاد فضای دوستانه و همچنین، استفاده از این ترفند برای بهبود سئو، می‌تواند بسیار موثر باشد.

پس سعی کنید با تولید محتوای مناسب برای این فضاها، حرفه‌ای عمل کنید تا نتیجه خوبی از طراحی سایت طلا و جواهر فروشی مشاهده نمایید.

خلاصه مطلب

طراحی سایت طلا و جواهر یکی از روش‌های هوشمندانه گسترش کسب و کار و تبدیل کار سنتی به مدرن است. شما به راحتی می‌توانید از این طریق، مشتریان جدیدی پیدا کنید و فضای کسل کننده کسب و کارتان را متنوع‌تر از گذشته جلو ببرید. به همین دلیل، توصیه می‌شود باتوجه به نکات و مراحلی که در بالا ذکر شد، در این زمینه گام بردارید.

سوالات متداول برای طراحی سایت در زمینه طلا و جواهر

آیا می‌توان با طراحی سایت طلا و جواهر درآمد بیشتری کسب کرد؟

اینترنت فضایی است که افراد روزانه ساعت‌های زیادی را در آن‌جا می‌گذرانند. به همین دلیل، استفاده از آن، یکی از پارامترهای هوشمندانه‌ای است که این روزها مدنظر قرار می‌گیرد. از سوی دیگر، زندگی پیچیده امروزی، وقت کافی برای خرید در اختیار افراد نمی‌گذارد، به همین دلیل، داشتن یک وب سایت، فرصت عالی برای افزایش آمار فروش خواهد بود؛ چرا که مشتریان در لابه‌لای کارهای روزانه می‌توانند از موجودی طلا و جواهرتان مطلع شوند و سر فرصت، مناسب‌ترین گزینه برای سفارش را انتخاب کنند. پس طبیعی است که با طراحی سایت طلا و جواهر، فروش شما بیشتر خواهد شد.

آیا تولید محتوای سایت طلا و جواهر تخصصی است؟

شما در هر حوزه‌ای که فعالیت کنید، باید به موضوعات حاشیه‌ای، آموزشی، افزایش آگاهی و اطلاع رسانی بپردازید. مثلا اگر در خصوص برنامه طراحی طلا مطلب قرار دهید، چندان مخاطب عام ندارد. از آن‌جایی که هدف شما جذب مشتریان جدید است، باید طوری محتواسازی کنید که همین افراد به سمت مطالعه یا مشاهده مطلب‌تان جذب شوند. پس بدیهی است که پرداختن به موضوعات خیلی تخصصی، جذابیتی برای کاربر عام ندارد. اما تولید محتوا در هر حوزه‌ای احتیاج به تخصص و تجربه در همان حوزه دارد.

طراحی سایت جواهرات چه مدت زمان احتیاج دارد؟

در جلسه مشاوره اولیه، زمانی که نیازسنجی دقیقی از آن‌چه احتیاج دارید، انجام می‌دهید، متخصصین طراح سایت، نیازها و انتظارات شما از وب سایت را ارزیابی می‌کنند. معمولا بعد از بررسی، تا زمان عقد قرارداد، میزان زمان لازم برای تحویل سایت را برآورد و مشخص می‌نمایند. این زمان بسته به شلوغی و ازدحام کار در شرکت طراح، از یک ماه الی پنج ماه (فقط با احتساب روزهای کاری) زمان احتیاج دارد. به یاد داشته باشید که ممکن است، بخشی از این زمان در پروسه ارائه اطلاعات شما مشخص شده باشد و هر گونه تاخیر در تکمیل اطلاعات موردنیاز برای طراحی سایت، روند ارائه آن را با تاخیر مواجه کند.

 

 

سفارش طراحی سایت

2 نظر

آزاد باقری

دوشنبه 2 آبان ساعت 12:29

سلام وقت بخیر
من سایت دارم ولی از طریق سایتم فروش ندارم. نمیدونم که اصلا روی سایتم باید کار کنم یا نه چون خیلی از همکارا میگن که مشتری دوست داره طلا رو حضوری بخره و انلاین کسی خرید نمیکنه. لطفا راهنمایی کنید

پاسخ دادن

ادمین

سه شنبه 3 آبان ساعت 17:27

سلام ببینید سایت داشتن از 2 طریق برای شما موثره توی صنف طلا و جواهر. یک این که شما حرفه ای تر و متمایز تر از بقیه همکار ها نشون داده میشید و دو مشتری های شما میتونن بدون مراجعه به مغازه مدل های جدید شمارو ببینن وشما دائما در معرض دید مشتریان هستید. اون دسته از افرادی هم که با خرید آنلاین مشکلی ندارن (که کم هم نیستن) خرید انجام میدن در غیر این صورت به مغازه شما مراجعه میکنن. همینطور میتونید باشگاه مشتریان خودتون رو هم راه اندازی کنید و یا اطلاع رسانی به مشتریانتون رو از طریق وب سایت انجام بدین.

پاسخ دادن
نظر جدید
(پاسخ به X حذف)