طراحی سایت هنری و سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت هنری و سایت آتلیه عکاسی

سه شنبه 22 شهریور 1401

در دنیای کنونی، داشتن سایت از ضروریاتی است که برای هر کسب و کاری موقعیت‌های گوناگون پیشرفت و رشد ایجاد می‌کند. متاسفانه، هنرمندان برای عرضه آثار، برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، فروش آثار یا برگزاری کلاس و ... با مشکل مواجه هستند؛ اما بستری که پس از طراحی سایت هنری برایشان ایجاد می‌شود، همه چیز را برای رسیدن به یک ثبات کاری، رشد چشم گیر و پیشرفت صعودی فراهم می‌کند. طراحی سایت گالری عکس، طراحی سایت آتلیه، طراحی سایت هنری و تجسمی، همه و همه شرایط را برای ورود به دنیای بازاریابی دیجیتال و تحول آن فراهم می‌کنند.

به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم جزئیات مهمی در خصوص افرادی که باید حتما اقدام به طراحی سایت هنری کنند و روند طراحی سایت آتلیه می‌پردازیم.

اگر شما نیز هنرمند هستید یا تمایل دارید پا به این عرصه بگذارید، تا پایان همراه ما باشید.

چه افرادی باید برای طراحی سایت هنری اقدام کنند؟

دانستن این که آیا شامل افرادی هستید که باید سایت هنری داشته باشید یا خیر، کمی سلیقه‌ای اما ضروری است. بر اساس برخی قوانین مشخص و با استفاده از تجربیات افراد دیگر، می‌توان تعیین کرد که آیا احتیاج به وب سایت دارید یا خیر!

در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که داشتن سایت برای آن‌ها ضروری است.

  • اگر دارای آثار هنری متعددی هستید و برگزاری نمایشگاه برایتان دشوار است، طراحی سایت هنری می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد.
  • در صورتیکه دارای نمایشگاه‌های مختلف هستید و می‌خواهید اطلاع رسانی حرفه‌ای انجام دهید، بهترین کار طراحی سایت مخصوص هنرمندان است تا مخاطبین هدف‌تان را جذب کنید.
  • اگر قصد فرهنگسازی در حوزه هنر و اطلاع رسانی دارید، طراحی سایت هنری می‌تواند بهترین راه باشد.
  • اگر قصد دارید رزومه دقیقی از دنیای هنریتان نمایش دهید، بهترین کار طراحی سایت گالری عکس یا هنری است.
  • اگر می‌خواهید شاگردان بیشتری پیدا کنید و آثارتان را آموزش دهید، باز هم طراحی سایت مخصوص هنرمندان بهترین گزینه است.

طراحی سایت مخصوص هنرمندان

 

آیتم‌های مهم در طراحی سایت هنری

اصول طراحی سایت در هر حوزه‌ای ایجاب می‌کند تا چارچوب مشخصی را برای آن درنظر داشته باشید. متخصصین طراحی سایت گالری عکس، طراحی سایت هنری یا آتلیه‌ای، به خوبی می‌دانند که ابعاد مختلف طراحی سایت در این حوزه چگونه است. درک آیتم‌های مورد نیاز جهت ارائه و همچنین، دانستن آیتم‌های کلیدی به شما کمک می‌کند تا همه چیز را خیلی اصولی و حرفه‌ای اجرایی کنید. برای اطلاع از آیتم‌های مهم و حیاتی در طراحی سایت، شناخت این جزئیات بهترین راه‌کاری است که نشان دهنده خط مشی مسیر و راه طراحی وب است.

1.    اطلاعات تماس و دسترسی: یکی از موارد مهم در طراحی سایت هنری، ارائه اطلاعات کامل برای دسترسی به فرد یا آتلیه است. اگر طراحی سایت گالری عکس یا آتلیه انجام شود، قطعا این اطلاعات اعتماد سازی مطلوبی خلق می‌کند و راه سفارش، پشتیبانی یا استفاده از خدمات و خرید را باز خواهد کرد.

2.    گالری نمونه کار: شما زمانی که تصمیم به طراحی سایت گالری عکس یا آتلیه می‌گیرید، قطعا نیازمند دیده شدن کارهای هنری‌تان هستید. به همین دلیل، با ارائه گالری عکس از نمونه کارهای هنری می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید؛ چرا که سطح و کیفیت عملکردتان به نمایش گذاشته می‌شود.

3.    لینک شبکه‌های اجتماعی: اگر شبکه‌های اجتماعی فعال دارید، باید آن را در وب سایت‌تان ارائه کنید. اگر ندارید، باز هم نیاز دارید تا صفحات خودتان را ایجاد کنید؛ چرا که این موضوع بر روی سئو سایت اثرگذار است و پس از طراحی سایت هنری نیازمند این بخش از عملکرد خواهید بود.

4.    فروشگاه سایت: زمانی که اقدام به طراحی سایت هنری می‌کنید، قطعا قصدتان فروش کارهای هنری، خدمات یا تجهیزات آن است. پس بدیهی است که در وب سایت بخشی به عنوان فروشگاه داشته باشید تا امکاناتی مثل قیمت گذاری، درج تخفیف، درج توضیحات و امکان خرید آنلاین داشته باشید.

5.    اعلان ایونت‌ها: معمولا در طراحی سایت هنری یا طراحی سایت آتلیه، باید بخشی به عنوان اطلاع رسانی یا روزشمار رویداد وجود داشته باشد و تقویمی کامل در این زمینه ارائه شود. این کار موجب می‌شود تا دنبال کنندگان وب سایت شما، به بهترین شکل ممکن امکان برنامه ریزی برای شرکت در ایونت‌ها و رویدادهای اعلام شده را داشته باشند. این موضوع ارتباطی به برگزاری مراسم، افتتاحیه و نمایشگاه ندارد! حتی اعلام تخفیف‌ها و رویدادهای جشنواره‌ای برای ارائه خدمات ویژه‌ نیز اهمیت دارد.

6.    بهینه سازی و سئو: طراحی سایت آتلیه و طراحی سایت هنری باید حتما زیرساختی مطابق با اصول سئو داشته باشند. طراحی سایت مخصوص هنرمندان، باید حتما بهینه کدنویسی شده باشد و سئو محتوای آن به بهترین شکل رعایت شود تا رشد و پیشرفت را شاهد باشید.

 

طراحی سایت آتلیه

 

چگونه برای طراحی سایت هنری و سایت آتلیه عکاسی اقدام کنید؟

اگر از فعالین حوزه هنری باشید، قطعا نیاز دارید تا اطلاعاتی در خصوص چگونگی اقدام جهت طراحی سایت هنری کسب کنید! در این بخش مراحل و جزئیات گام به گام طراحی سایت هنری را مرور می‌کنیم. اقدام با این روند به شما اجازه می‌دهد تا بهترین سایت را راه اندازی کنید.

1- انتخاب دامین سایت

شما برای هر وب سایت، باید دامنه‌ای انتخاب کنید. این کار باید هوشمندانه، مطابق با اصول سئو و برندینگ انجام شود. ثبت دامنه سایت توسط شرکت‌های متخصص در طراحی سایت هنری انجام می‌شود و می‌توانید با انتخابی استاندارد، اولین گام را برای داشتن وب سایت بردارید.

2- طراحی ریسپانسیو سایت هنری

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که موجب می‌شود تا بازدیدکنندگان سایت افزایش یابند، طراحی ریسپانسیو قالب آن است. به این ترتیب می‌توانید تمام افرادی که علاقه‌مند به بازدید از سایت‌تان هستند، ساپورت کنید. سایت شما در هر دیوایسی (موبایل، تبلیت، کامپیوتر و ...) قابل نمایش است و سئو سایت نیز، به همین ترتیب رشد می‌کند؛ چرا که این آیتم برای موتورهای جستجوگر اهمیت ویژه‌ای دارد.

3- اطلاعات و رزومه آرتیست یا حوزه هنری

شما به عنوان فعال در حوزه هنری، باید اطلاعاتی در خصوص رزومه، عملکرد و جزییات کارتان ارائه کنید. طراحی سایت هنری با درنظر گرفتن این موضوع بازخورد بسیار بالایی دارد که موجب رشد سایت‌تان می‌شود.

4- آیتم‌های منو را محدود کنید!

داشتن آیتم‌های زیاد و پیچیده موجب می‌شود تا کاربر گیج شود. به همین دلیل باید حتما در پروسه طراحی سایت مخصوص هنرمندان، به موضوع تعداد آیتم‌های منو توجه ویژه‌ای داشته باشید و همه چیز را واضح و روشن بیان کنید.

5- دسته بندیو  کتگوری‌های مختلف

شما باید براساس حوزه فعالیت، سبک آثار هنری، نوع متریال آن‌ها و ویژگی‌های تخصصی آثارتان، دسته بندی‌هایی را ارائه کنید تا برای طراحی سایت گالری عکس یا هنری، از آن استفاده شود. این کار کمک می‌کند تا کاربر در وب سایت‌تان دقیقا موضوعات مرتبط با اهداف خود را پیدا کند و خیلی سریع تر جذب عملکرد شما شود.

6- فایل گرافیکی بهینه استفاده کنید!

یکی از دلایل مهمی که موجب افت بازدیدکنندگان وب سایت می‌شود، عدم استفاده از تصاویر بهینه است. قطعا با طراحی سایت آتلیه یا سایت هنری، قصدتان ارائه تصاویر نمونه کارهای خودتان است. اما کاهش حجم تصاویر با حفظ کیفیت آن از جمله کارهای مهمی است که باید بدانید و در پروسه طراحی و اجرای سایت اعمال کنید. این کار سرعت لود سایت را افزایش داده و سئو وب سایت‌تان را رشد می‌دهد.

هزینه طراحی سایت هنری و سایت آتلیه عکاسی

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، داشتن وب سایت از جمله ضروریات کسب و کارهای هنری و آرتیست‌هایی است که قصدشان توسعه کسب و کار است. سرمایه گذاری در این حوزه با پرداخت هزینه طراحی سایت هنری به بهترین شکل انجام می‌شود. برای اطلاع از پکیج‌های طراحی سایت و اعلام هزینه سایت هنری مدنظرتان، با کارشناسان لاگ تماس بگیرید.

سفارش طراحی سایت

0 نظر

نظری ثبت نشده است

نظر جدید
(پاسخ به X حذف)